Iulie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-07-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Iul. Evolutie 18 Iul. 17 Iul.
EUR EUREuro4.4488+0%0.0000-4.4423
USD USDDolar SUA3.2898+0%0.0000-3.2821
XAU XAUgramul de aur138.8491+0%0.0000-137.4883
AUD AUDDolar australian3.0871+0%0.0000-3.0764
BGN BGNLeva bulgareasca2.2747+0%0.0000-2.2713
CAD CADDolar canadian3.0612+0%0.0000-3.0561
CHF CHFFranc elvetian3.6617+0%0.0000-3.6582
CZK CZKCoroana ceha0.1619+0%0.0000-0.1618
DKK DKKCoroana daneza0.5966+0%0.0000-0.5957
EGP EGPLira egipteana0.4601+0%0.0000-0.4590
GBP GBPLira sterlina5.6197+0%0.0000-5.6175
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4370+0%0.0000-1.4318
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.2469+0%0.0000-3.2341
MDL MDLLeu moldovenesc0.2352+0%0.0000-0.2348
NOK NOKCoroana norvegiana0.5299+0%0.0000-0.5299
PLN PLNZlot polonez1.0718+0%0.0000-1.0723
RUB RUBRubla ruseasca0.0936+0%0.0000-0.0938
SEK SEKCoroana suedeza0.4807+0%0.0000-0.4813
TRY TRYLira turceasca1.5524+0%0.0000-1.5446
XDR XDRDST5.0698+0%0.0000-5.0602
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe0.8957+0%0.0000-0.8936
BRL BRLRealul brazilian1.4782+0%0.0000-1.4759
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5298+0%0.0000-0.5290
INR INRRupia indiana0.0546+0%0.0000-0.0546
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3203+0%0.0000-0.3189
MXN MXNPeso-ul mexican0.2539+0%0.0000-0.2538
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8616+0%0.0000-2.8519
RSD RSDDinarul sarbesc0.0382+0%0.0000-0.0383
UAH UAHHryvna ucraineana0.2812+0%0.0000-0.2794
ZAR ZARRandul sud-african0.3095+0%0.0000-0.3071

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online