Iulie 27

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-07-26. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 26 Iul. Evolutie 20 Iul. 18 Iul.
EUR EUREuro4.4633-0.2102%4.4727-4.4706
USD USDDolar SUA4.0517-0.2806%4.0631-4.0474
XAU XAUgramul de aur172.3186-0.4841%173.1568-172.8527
AUD AUDDolar australian3.0507+0.1642%3.0457-3.0750
BGN BGNLeva bulgareasca2.2821-0.2055%2.2868-2.2858
CAD CADDolar canadian3.0676-1.5027%3.1144-3.1245
CHF CHFFranc elvetian4.1153+0.0316%4.1140-4.1141
CZK CZKCoroana ceha0.1652-0.2415%0.1656-0.1653
DKK DKKCoroana daneza0.6000-0.2162%0.6013-0.6010
EGP EGPLira egipteana0.4563-0.2841%0.4576-0.4558
GBP GBPLira sterlina5.3150-0.7877%5.3572-5.3559
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4256+0.2884%1.4215-1.4207
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.8870+2.0746%3.8080-3.8331
MDL MDLLeu moldovenesc0.2051+0.3425%0.2044-0.2027
NOK NOKCoroana norvegiana0.4722-1.2341%0.4781-0.4775
PLN PLNZlot polonez1.0214-0.0587%1.0220-1.0192
RUB RUBRubla ruseasca0.0615-4.2056%0.0642-0.0642
SEK SEKCoroana suedeza0.4693-0.6352%0.4723-0.4727
TRY TRYLira turceasca1.3363-0.4915%1.3429-1.3651
XDR XDRDST5.6222-0.1208%5.6290-5.6206
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1031-0.2893%1.1063-1.1019
BRL BRLRealul brazilian1.2330-1.2889%1.2491-1.2328
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6071-0.2629%0.6087-0.6039
INR INRRupia indiana0.0602-0.4959%0.0605-0.0603
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3567+0.1404%0.3562-0.3557
MXN MXNPeso-ul mexican0.2160-1.7288%0.2198-0.2187
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8667+0.1677%2.8619-2.8762
RSD RSDDinarul sarbesc0.0362-0.2755%0.0363-0.0363
UAH UAHHryvna ucraineana0.1636-0.0611%0.1637-0.1629
ZAR ZARRandul sud-african0.2820-1.0179%0.2849-0.2823

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online