Iulie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-07-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Iul. Evolutie 20 Iul. 19 Iul.
EUR EUREuro4.5737+0.1818%4.5654-4.5680
USD USDDolar SUA3.9269-1.0483%3.9685-3.9617
XAU XAUgramul de aur157.4632-0.3324%157.9884-157.9213
AUD AUDDolar australian3.1134-0.7302%3.1363-3.1418
BGN BGNLeva bulgareasca2.3385+0.1842%2.3342-2.3356
CAD CADDolar canadian3.1229-0.5699%3.1408-3.1341
CHF CHFFranc elvetian4.1326-0.2607%4.1434-4.1544
CZK CZKCoroana ceha0.1757+0.171%0.1754-0.1754
DKK DKKCoroana daneza0.6150+0.1792%0.6139-0.6142
EGP EGPLira egipteana0.2198-0.8123%0.2216-0.2207
GBP GBPLira sterlina5.1086-0.6727%5.1432-5.1595
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4988+0.4827%1.4916-1.4897
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5158-0.4756%3.5326-3.5389
MDL MDLLeu moldovenesc0.2192+0.5044%0.2181-0.2178
NOK NOKCoroana norvegiana0.4889-0.3465%0.4906-0.4906
PLN PLNZlot polonez1.0809-0.2676%1.0838-1.0857
RUB RUBRubla ruseasca0.0667-0.5961%0.0671-0.0670
SEK SEKCoroana suedeza0.4760-0.1887%0.4769-0.4776
TRY TRYLira turceasca1.1111-1.1037%1.1235-1.1219
XDR XDRDST5.5038-0.5799%5.5359-5.5355
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0691-1.0551%1.0805-1.0786
BRL BRLRealul brazilian1.2582-0.1587%1.2602-1.2560
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5800-1.0239%0.5860-0.5865
INR INRRupia indiana0.0610-0.974%0.0616-0.0616
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3511-0.3406%0.3523-0.3530
MXN MXNPeso-ul mexican0.2246-0.1778%0.2250-0.2261
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.9216+0.3469%2.9115-2.9177
RSD RSDDinarul sarbesc0.0380+0.5291%0.0378-0.0379
UAH UAHHryvna ucraineana0.1514-1.0458%0.1530-0.1526
ZAR ZARRandul sud-african0.3034-0.9144%0.3062-0.3066

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online