Iunie 25

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-06-24. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 24 Iun. Evolutie 17 Iun. 15 Iun.
EUR EUREuro4.5366+0.0551%4.5341-4.5325
USD USDDolar SUA4.0766+1.1388%4.0307-4.0379
XAU XAUgramul de aur172.6048+3.6932%166.4572-166.4684
AUD AUDDolar australian3.0198+1.4377%2.9770-2.9887
BGN BGNLeva bulgareasca2.3196+0.0604%2.3182-2.3174
CAD CADDolar canadian3.1396+0.6476%3.1194-3.1443
CHF CHFFranc elvetian4.1791-0.1386%4.1849-4.1838
CZK CZKCoroana ceha0.1673-0.1194%0.1675-0.1674
DKK DKKCoroana daneza0.6100+0.0492%0.6097-0.6096
EGP EGPLira egipteana0.4591+1.1456%0.4539-0.4547
GBP GBPLira sterlina5.6686-1.4328%5.7510-5.7323
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4299-0.8735%1.4425-1.4440
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.9552+2.3179%3.8656-3.7978
MDL MDLLeu moldovenesc0.2014-1.2745%0.2040-0.2039
NOK NOKCoroana norvegiana0.4816+0.2081%0.4806-0.4845
PLN PLNZlot polonez1.0180-0.3329%1.0214-1.0260
RUB RUBRubla ruseasca0.0623+0.9724%0.0617-0.0613
SEK SEKCoroana suedeza0.4798-0.7447%0.4834-0.4855
TRY TRYLira turceasca1.3906+1.1493%1.3748-1.3771
XDR XDRDST5.7173+0.5805%5.6843-5.6782
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1099+1.1391%1.0974-1.0993
BRL BRLRealul brazilian1.2208+4.9519%1.1632-1.1609
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6161+0.7522%0.6115-0.6132
INR INRRupia indiana0.0600+0%0.0600-0.0602
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3476+1.1936%0.3435-0.3442
MXN MXNPeso-ul mexican0.2150+0.7498%0.2134-0.2140
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8854+1.545%2.8415-2.8414
RSD RSDDinarul sarbesc0.0366-0.5435%0.0368-0.0367
UAH UAHHryvna ucraineana0.1636+1.175%0.1617-0.1620
ZAR ZARRandul sud-african0.2701+2.0786%0.2646-0.2641

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online