Februarie 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-02-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Feb. Evolutie 21 Feb. 20 Feb.
EUR EUREuro4.6539-0.1438%4.6606-4.6623
USD USDDolar SUA3.7867+0.1031%3.7828-3.7780
XAU XAUgramul de aur161.1363-0.2609%161.5578-162.4854
AUD AUDDolar australian2.9612-0.3198%2.9707-2.9802
BGN BGNLeva bulgareasca2.3795-0.1427%2.3829-2.3838
CAD CADDolar canadian2.9864-0.0335%2.9874-2.9998
CHF CHFFranc elvetian4.0377+0.0124%4.0372-4.0408
CZK CZKCoroana ceha0.1838-0.0544%0.1839-0.1841
DKK DKKCoroana daneza0.6249-0.1598%0.6259-0.6261
EGP EGPLira egipteana0.2143+0.4217%0.2134-0.2141
GBP GBPLira sterlina5.2607-0.2408%5.2734-5.2861
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4903-0.2076%1.4934-1.4946
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5285+0.2643%3.5192-3.5246
MDL MDLLeu moldovenesc0.2269+0%0.2269-0.2249
NOK NOKCoroana norvegiana0.4799-0.415%0.4819-0.4821
PLN PLNZlot polonez1.1137-0.6955%1.1215-1.1242
RUB RUBRubla ruseasca0.0667-0.1497%0.0668-0.0666
SEK SEKCoroana suedeza0.4656-0.3211%0.4671-0.4678
TRY TRYLira turceasca0.9950-0.3006%0.9980-0.9996
XDR XDRDST5.4832-0.0164%5.4841-5.4830
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0309+0.0971%1.0299-1.0285
BRL BRLRealul brazilian1.1583-0.3098%1.1619-1.1680
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5952-0.1175%0.5959-0.5951
INR INRRupia indiana0.0583-0.1712%0.0584-0.0583
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3500-0.6246%0.3522-0.3520
MXN MXNPeso-ul mexican0.2017-0.0991%0.2019-0.2031
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7767-0.036%2.7777-2.7795
RSD RSDDinarul sarbesc0.0395+0%0.0395-0.0395
UAH UAHHryvna ucraineana0.1399-0.1428%0.1401-0.1396
ZAR ZARRandul sud-african0.3237+0.5904%0.3218-0.3217

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________