August 04

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-08-31. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 31 Aug. Evolutie 28 Aug. 27 Aug.
EUR EUREuro4.4321+0.0429%4.4302-4.4353
USD USDDolar SUA3.9511+0.6111%3.9271-3.9273
XAU XAUgramul de aur142.2425+0.0429%142.1815-142.5097
AUD AUDDolar australian2.8172+0.2562%2.8100-2.8086
BGN BGNLeva bulgareasca2.2661+0.0397%2.2652-2.2677
CAD CADDolar canadian2.9816+0.3838%2.9702-2.9725
CHF CHFFranc elvetian4.1015+0.4949%4.0813-4.1193
CZK CZKCoroana ceha0.1640+0.1221%0.1638-0.1637
DKK DKKCoroana daneza0.5939+0.0505%0.5936-0.5943
EGP EGPLira egipteana0.5046+0.6181%0.5015-0.5016
GBP GBPLira sterlina6.0855+0.6334%6.0472-6.0812
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4094+0.1279%1.4076-1.4100
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.2587+0.2677%3.2500-3.2663
MDL MDLLeu moldovenesc0.2018+0.0496%0.2017-0.2019
NOK NOKCoroana norvegiana0.4751+0.1687%0.4743-0.4723
PLN PLNZlot polonez1.0478+0.0764%1.0470-1.0495
RUB RUBRubla ruseasca0.0588+0%0.0588-0.0586
SEK SEKCoroana suedeza0.4662+0.1719%0.4654-0.4636
TRY TRYLira turceasca1.3525+0.3934%1.3472-1.3508
XDR XDRDST5.5523+0.396%5.5304-5.5383
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0757+0.6079%1.0692-1.0692
BRL BRLRealul brazilian1.1020-0.1088%1.1032-1.0960
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6196+0.7971%0.6147-0.6131
INR INRRupia indiana0.0595+0.3373%0.0593-0.0595
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3341+0.1199%0.3337-0.3328
MXN MXNPeso-ul mexican0.2368+2.025%0.2321-0.2318
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.5328-0.2913%2.5402-2.5418
RSD RSDDinarul sarbesc0.0369+0%0.0369-0.0368
UAH UAHHryvna ucraineana0.1792-3.6041%0.1859-0.1862
ZAR ZARRandul sud-african0.2960-0.6044%0.2978-0.3006

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online