Mai 25

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-05-23. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 23 Mai. Evolutie 20 Mai. 19 Mai.
EUR EUREuro4.5194+0.2907%4.5063-4.5025
USD USDDolar SUA4.0310+0.371%4.0161-4.0126
XAU XAUgramul de aur162.1593-0.0505%162.2412-161.8627
AUD AUDDolar australian2.9110+0.2272%2.9044-2.8921
BGN BGNLeva bulgareasca2.3108+0.2951%2.3040-2.3021
CAD CADDolar canadian3.0687+0.1796%3.0632-3.0684
CHF CHFFranc elvetian4.0702+0.3748%4.0550-4.0656
CZK CZKCoroana ceha0.1671+0.24%0.1667-0.1666
DKK DKKCoroana daneza0.6077+0.2971%0.6059-0.6054
EGP EGPLira egipteana0.4539+0.3537%0.4523-0.4519
GBP GBPLira sterlina5.8526+0.0496%5.8497-5.8745
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4281+0.3091%1.4237-1.4241
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6822+1.0649%3.6434-3.6505
MDL MDLLeu moldovenesc0.2030+0.0493%0.2029-0.2016
NOK NOKCoroana norvegiana0.4835+0.1865%0.4826-0.4808
PLN PLNZlot polonez1.0180-0.2645%1.0207-1.0250
RUB RUBRubla ruseasca0.0602-0.1658%0.0603-0.0603
SEK SEKCoroana suedeza0.4840+0.3525%0.4823-0.4807
TRY TRYLira turceasca1.3479+0.0817%1.3468-1.3424
XDR XDRDST5.6673+0.3613%5.6469-5.6466
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0975+0.375%1.0934-1.0926
BRL BRLRealul brazilian1.1466+1.7121%1.1273-1.1289
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6151+0.2608%0.6135-0.6132
INR INRRupia indiana0.0598+0.3356%0.0596-0.0596
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3404+0.9191%0.3373-0.3369
MXN MXNPeso-ul mexican0.2192+0.5966%0.2179-0.2173
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7368+0.7695%2.7159-2.7113
RSD RSDDinarul sarbesc0.0368+0.2725%0.0367-0.0367
UAH UAHHryvna ucraineana0.1581+0.3173%0.1576-0.1574
ZAR ZARRandul sud-african0.2579+1.1373%0.2550-0.2542

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online