Mai 21

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-05-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Mai. Evolutie 17 Mai. 16 Mai.
EUR EUREuro4.6303+0.0151%4.6296-4.6338
USD USDDolar SUA3.9308+0.2014%3.9229-3.9251
XAU XAUgramul de aur162.5961+0.0939%162.4435-162.9328
AUD AUDDolar australian2.9505-0.0203%2.9511-2.9368
BGN BGNLeva bulgareasca2.3675+0.0169%2.3671-2.3692
CAD CADDolar canadian3.0647-0.2668%3.0729-3.0517
CHF CHFFranc elvetian3.9298+0.4396%3.9126-3.9233
CZK CZKCoroana ceha0.1809-0.2206%0.1813-0.1814
DKK DKKCoroana daneza0.6217+0%0.6217-0.6221
EGP EGPLira egipteana0.2207+0.8223%0.2189-0.2192
GBP GBPLira sterlina5.2996+0.0604%5.2964-5.2897
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4578-0.3963%1.4636-1.4602
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5428-0.0056%3.5430-3.5631
MDL MDLLeu moldovenesc0.2362-0.4216%0.2372-0.2349
NOK NOKCoroana norvegiana0.4828-0.3509%0.4845-0.4832
PLN PLNZlot polonez1.0779-0.176%1.0798-1.0794
RUB RUBRubla ruseasca0.0631-0.4732%0.0634-0.0627
SEK SEKCoroana suedeza0.4491-0.2886%0.4504-0.4488
TRY TRYLira turceasca0.8768-0.6459%0.8825-0.8724
XDR XDRDST5.5845+0.0968%5.5791-5.5835
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0701+0.1966%1.0680-1.0686
BRL BRLRealul brazilian1.0634-0.3467%1.0671-1.0745
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6163+0.0487%0.6160-0.6158
INR INRRupia indiana0.0578-0.1727%0.0579-0.0578
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3636+0.2481%0.3627-0.3622
MXN MXNPeso-ul mexican0.1987-1.0951%0.2009-0.1985
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7120+0.3924%2.7014-2.7042
RSD RSDDinarul sarbesc0.0392+0%0.0392-0.0392
UAH UAHHryvna ucraineana0.1499+0.2005%0.1496-0.1492
ZAR ZARRandul sud-african0.3097-1.3066%0.3138-0.3122

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________