August 16

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-08-11. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 11 Aug. Evolutie 10 Aug. 08 Aug.
EUR EUREuro4.5780+0.0656%4.5750-4.5635
USD USDDolar SUA3.8950-0.274%3.9057-3.8643
XAU XAUgramul de aur161.2475+0.367%160.6579-156.6917
AUD AUDDolar australian3.0566-0.7533%3.0798-3.0637
BGN BGNLeva bulgareasca2.3407+0.0641%2.3392-2.3333
CAD CADDolar canadian3.0590-0.3972%3.0712-3.0515
CHF CHFFranc elvetian4.0508+0.1731%4.0438-3.9722
CZK CZKCoroana ceha0.1750+0.0572%0.1749-0.1744
DKK DKKCoroana daneza0.6155+0.0813%0.6150-0.6135
EGP EGPLira egipteana0.2191-0.3185%0.2198-0.2176
GBP GBPLira sterlina5.0496-0.4809%5.0740-5.0359
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4965-0.1401%1.4986-1.4989
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5714+0.4726%3.5546-3.4959
MDL MDLLeu moldovenesc0.2180+0.2299%0.2175-0.2155
NOK NOKCoroana norvegiana0.4873-0.551%0.4900-0.4893
PLN PLNZlot polonez1.0668-0.3736%1.0708-1.0725
RUB RUBRubla ruseasca0.0647-0.9188%0.0653-0.0644
SEK SEKCoroana suedeza0.4769-0.251%0.4781-0.4746
TRY TRYLira turceasca1.0953-0.6981%1.1030-1.0943
XDR XDRDST5.4926-0.1436%5.5005-5.4511
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0604-0.2821%1.0634-1.0521
BRL BRLRealul brazilian1.2267-0.8887%1.2377-1.2363
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5842-0.46%0.5869-0.5764
INR INRRupia indiana0.0607-0.6547%0.0611-0.0606
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3400-0.5848%0.3420-0.3431
MXN MXNPeso-ul mexican0.2165-0.5969%0.2178-0.2155
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8352-0.169%2.8400-2.8445
RSD RSDDinarul sarbesc0.0382+0%0.0382-0.0381
UAH UAHHryvna ucraineana0.1512-0.657%0.1522-0.1502
ZAR ZARRandul sud-african0.2883-1.1656%0.2917-0.2932

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online