Octombrie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-10-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Oct. Evolutie 21 Oct. 20 Oct.
EUR EUREuro4.4166-0.0091%4.4170-4.4176
USD USDDolar SUA3.4793+0.6451%3.4570-3.4607
XAU XAUgramul de aur139.4524+0.3212%139.0059-138.1442
AUD AUDDolar australian3.0578+0.4369%3.0445-3.0341
BGN BGNLeva bulgareasca2.2581-0.0133%2.2584-2.2587
CAD CADDolar canadian3.0961+0.7943%3.0717-3.0719
CHF CHFFranc elvetian3.6611+0.041%3.6596-3.6618
CZK CZKCoroana ceha0.1599-0.1249%0.1601-0.1604
DKK DKKCoroana daneza0.5931+0%0.5931-0.5932
EGP EGPLira egipteana0.4866+0.6412%0.4835-0.4840
GBP GBPLira sterlina5.5822-0.034%5.5841-5.5831
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4414+0.125%1.4396-1.4422
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.2538+0.4693%3.2386-3.2302
MDL MDLLeu moldovenesc0.2380+0.2105%0.2375-0.2358
NOK NOKCoroana norvegiana0.5266-0.019%0.5267-0.5261
PLN PLNZlot polonez1.0458-0.0287%1.0461-1.0469
RUB RUBRubla ruseasca0.0849+0.7117%0.0843-0.0846
SEK SEKCoroana suedeza0.4787-0.2708%0.4800-0.4800
TRY TRYLira turceasca1.5485+0.376%1.5427-1.5403
XDR XDRDST5.1778+0.3119%5.1617-5.1633
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe0.9472+0.6375%0.9412-0.9422
BRL BRLRealul brazilian1.4024+0.0071%1.4023-1.4205
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5687+0.6905%0.5648-0.5651
INR INRRupia indiana0.0568+0.7092%0.0564-0.0565
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3309+1.0073%0.3276-0.3266
MXN MXNPeso-ul mexican0.2569+0.4693%0.2557-0.2559
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7749+0.5216%2.7605-2.7516
RSD RSDDinarul sarbesc0.0370+0.271%0.0369-0.0369
UAH UAHHryvna ucraineana0.2682+0.9409%0.2657-0.2685
ZAR ZARRandul sud-african0.3153+0.0952%0.3150-0.3133

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online