Mai 29

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-05-26. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 26 Mai. Evolutie 25 Mai. 23 Mai.
EUR EUREuro4.5573+0.1692%4.5496-4.5583
USD USDDolar SUA4.0641+0.2664%4.0533-4.0489
XAU XAUgramul de aur165.4591+0.9817%163.8506-164.1881
AUD AUDDolar australian3.0252-0.043%3.0265-3.0380
BGN BGNLeva bulgareasca2.3301+0.172%2.3261-2.3306
CAD CADDolar canadian3.0185+0.0331%3.0175-3.0039
CHF CHFFranc elvetian4.1860+0.4319%4.1680-4.1729
CZK CZKCoroana ceha0.1724+0.1161%0.1722-0.1720
DKK DKKCoroana daneza0.6124+0.1636%0.6114-0.6123
EGP EGPLira egipteana0.2246+0.2231%0.2241-0.2241
GBP GBPLira sterlina5.2287-0.4342%5.2515-5.2615
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4839+0.474%1.4769-1.4770
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6627+1.1349%3.6216-3.6433
MDL MDLLeu moldovenesc0.2225+0.135%0.2222-0.2213
NOK NOKCoroana norvegiana0.4846-0.2675%0.4859-0.4862
PLN PLNZlot polonez1.0909+0.2113%1.0886-1.0857
RUB RUBRubla ruseasca0.0718-0.2778%0.0720-0.0716
SEK SEKCoroana suedeza0.4685+0.171%0.4677-0.4674
TRY TRYLira turceasca1.1372+0.1674%1.1353-1.1342
XDR XDRDST5.6176+0.2588%5.6031-5.6051
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1065+0.2719%1.1035-1.1024
BRL BRLRealul brazilian1.2410+0.2909%1.2374-1.2393
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5922+0.3729%0.5900-0.5877
INR INRRupia indiana0.0630+0.3185%0.0628-0.0625
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3633+0.3037%0.3622-0.3603
MXN MXNPeso-ul mexican0.2196-0.2272%0.2201-0.2171
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8642+0.5971%2.8472-2.8492
RSD RSDDinarul sarbesc0.0371+0%0.0371-0.0371
UAH UAHHryvna ucraineana0.1540-0.1944%0.1543-0.1539
ZAR ZARRandul sud-african0.3145+0%0.3145-0.3057

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online