Mai 25

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-05-25. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 25 Mai. Evolutie 22 Mai. 21 Mai.
EUR EUREuro4.4496+0.0292%4.4483-4.4463
USD USDDolar SUA4.0547+1.9666%3.9765-3.9872
XAU XAUgramul de aur154.9962+0.0292%154.9510-155.0108
AUD AUDDolar australian3.1764+1.1625%3.1399-3.1495
BGN BGNLeva bulgareasca2.2751+0.0308%2.2744-2.2733
CAD CADDolar canadian3.2993+1.2055%3.2600-3.2702
CHF CHFFranc elvetian4.2981+0.5851%4.2731-4.2739
CZK CZKCoroana ceha0.1626+0.1232%0.1624-0.1626
DKK DKKCoroana daneza0.5968+0.0335%0.5966-0.5962
EGP EGPLira egipteana0.5316+1.9954%0.5212-0.5226
GBP GBPLira sterlina6.2781+0.8336%6.2262-6.2470
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4462-0.1519%1.4484-1.4515
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.3364+1.3272%3.2927-3.2956
MDL MDLLeu moldovenesc0.2194-1.7025%0.2232-0.2264
NOK NOKCoroana norvegiana0.5307+0.3024%0.5291-0.5291
PLN PLNZlot polonez1.0825-0.3131%1.0859-1.0879
RUB RUBRubla ruseasca0.0813+2.2642%0.0795-0.0800
SEK SEKCoroana suedeza0.4826+0.2285%0.4815-0.4801
TRY TRYLira turceasca1.5536+1.1788%1.5355-1.5519
XDR XDRDST5.6589+1.1276%5.5958-5.6045
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1039+1.9675%1.0826-1.0855
BRL BRLRealul brazilian1.3080+0.0995%1.3067-1.3248
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6538+1.9015%0.6416-0.6434
INR INRRupia indiana0.0638+1.9169%0.0626-0.0626
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3695+1.3439%0.3646-0.3648
MXN MXNPeso-ul mexican0.2655+1.5296%0.2615-0.2632
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.9625+1.1092%2.9300-2.9201
RSD RSDDinarul sarbesc0.0368-0.5405%0.0370-0.0369
UAH UAHHryvna ucraineana0.1822+1.9586%0.1787-0.1792
ZAR ZARRandul sud-african0.3393+0.5036%0.3376-0.3379

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online