August 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-08-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Aug. Evolutie 20 Aug. 19 Aug.
EUR EUREuro4.4147-0.2192%4.4244-4.4333
USD USDDolar SUA3.3272-0.0571%3.3291-3.3222
XAU XAUgramul de aur136.9725-1.1125%138.5134-138.7925
AUD AUDDolar australian3.0872-0.1488%3.0918-3.1016
BGN BGNLeva bulgareasca2.2572-0.2166%2.2621-2.2667
CAD CADDolar canadian3.0306-0.2633%3.0386-3.0464
CHF CHFFranc elvetian3.6457-0.2599%3.6552-3.6616
CZK CZKCoroana ceha0.1584+0%0.1584-0.1586
DKK DKKCoroana daneza0.5921-0.2191%0.5934-0.5946
EGP EGPLira egipteana0.4653-0.0644%0.4656-0.4646
GBP GBPLira sterlina5.5211-0.3322%5.5395-5.5309
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4050-0.4605%1.4115-1.4140
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.2040-0.6111%3.2237-3.2357
MDL MDLLeu moldovenesc0.2409-0.0415%0.2410-0.2413
NOK NOKCoroana norvegiana0.5406+0.39%0.5385-0.5403
PLN PLNZlot polonez1.0540-0.2461%1.0566-1.0591
RUB RUBRubla ruseasca0.0915-0.2181%0.0917-0.0918
SEK SEKCoroana suedeza0.4817-0.1658%0.4825-0.4849
TRY TRYLira turceasca1.5284-0.2675%1.5325-1.5345
XDR XDRDST5.0632-0.203%5.0735-5.0735
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe0.9058-0.0662%0.9064-0.9044
BRL BRLRealul brazilian1.4707-0.7491%1.4818-1.4711
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5409-0.2398%0.5422-0.5409
INR INRRupia indiana0.0548-0.1821%0.0549-0.0547
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3250-0.1536%0.3255-0.3263
MXN MXNPeso-ul mexican0.2538-0.3534%0.2547-0.2545
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7868-0.1934%2.7922-2.8079
RSD RSDDinarul sarbesc0.0376-0.2653%0.0377-0.0377
UAH UAHHryvna ucraineana0.2497-0.952%0.2521-0.2534
ZAR ZARRandul sud-african0.3109-0.0964%0.3112-0.3128

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online