Noiembrie 21

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-11-20. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 20 Noi. Evolutie 19 Noi. 16 Noi.
EUR EUREuro4.6662+0.0257%4.6650-4.6639
USD USDDolar SUA4.0794-0.1493%4.0855-4.1179
XAU XAUgramul de aur160.5225+0.0121%160.5030-160.9705
AUD AUDDolar australian2.9650-0.6733%2.9851-2.9872
BGN BGNLeva bulgareasca2.3858+0.0252%2.3852-2.3847
CAD CADDolar canadian3.0960-0.2159%3.1027-3.1283
CHF CHFFranc elvetian4.1096+0.2831%4.0980-4.0856
CZK CZKCoroana ceha0.1792-0.1115%0.1794-0.1794
DKK DKKCoroana daneza0.6253+0.032%0.6251-0.6250
EGP EGPLira egipteana0.2278+0.0879%0.2276-0.2299
GBP GBPLira sterlina5.2488-0.099%5.2540-5.2762
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4518+0.0482%1.4511-1.4490
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6268+0.0745%3.6241-3.6344
MDL MDLLeu moldovenesc0.2385-0.8728%0.2406-0.2415
NOK NOKCoroana norvegiana0.4807-0.6202%0.4837-0.4854
PLN PLNZlot polonez1.0782-0.0556%1.0788-1.0838
RUB RUBRubla ruseasca0.0621+0.1613%0.0620-0.0623
SEK SEKCoroana suedeza0.4525-0.2645%0.4537-0.4544
TRY TRYLira turceasca0.7611-1.2328%0.7706-0.7682
XDR XDRDST5.6614-0.0724%5.6655-5.6911
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1106-0.1528%1.1123-1.1211
BRL BRLRealul brazilian1.0861-0.4856%1.0914-1.0882
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5875-0.153%0.5884-0.5923
INR INRRupia indiana0.0571+0.1754%0.0570-0.0573
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3616-0.2758%0.3626-0.3638
MXN MXNPeso-ul mexican0.2001-1.1852%0.2025-0.2028
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7937-0.0036%2.7938-2.8012
RSD RSDDinarul sarbesc0.0394-0.2532%0.0395-0.0395
UAH UAHHryvna ucraineana0.1470+0%0.1470-0.1479
ZAR ZARRandul sud-african0.2901-0.6166%0.2919-0.2896

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________