Decembrie 13

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-12-13. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 13 Dec. Evolutie 12 Dec. 11 Dec.
EUR EUREuro4.6485-0.2575%4.6605-4.6528
USD USDDolar SUA4.0861-0.6299%4.1120-4.0873
XAU XAUgramul de aur163.1769-0.8595%164.5916-163.9719
AUD AUDDolar australian2.9555-0.3271%2.9652-2.9452
BGN BGNLeva bulgareasca2.3768-0.256%2.3829-2.3790
CAD CADDolar canadian3.0597-0.4749%3.0743-3.0499
CHF CHFFranc elvetian4.1190-0.4303%4.1368-4.1373
CZK CZKCoroana ceha0.1799-0.111%0.1801-0.1800
DKK DKKCoroana daneza0.6227-0.2563%0.6243-0.6233
EGP EGPLira egipteana0.2276-0.8711%0.2296-0.2280
GBP GBPLira sterlina5.1722+0.2753%5.1580-5.1549
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4383-0.1389%1.4403-1.4387
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6010-0.6621%3.6250-3.6126
MDL MDLLeu moldovenesc0.2379+0.1684%0.2375-0.2368
NOK NOKCoroana norvegiana0.4779-0.2296%0.4790-0.4797
PLN PLNZlot polonez1.0827-0.0738%1.0835-1.0827
RUB RUBRubla ruseasca0.0616-0.4847%0.0619-0.0616
SEK SEKCoroana suedeza0.4505+0.2225%0.4495-0.4518
TRY TRYLira turceasca0.7629-0.2223%0.7646-0.7625
XDR XDRDST5.6549-0.4331%5.6795-5.6554
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1124-0.6342%1.1195-1.1128
BRL BRLRealul brazilian1.0599+0.6266%1.0533-1.0432
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5938-0.5027%0.5968-0.5919
INR INRRupia indiana0.0570-0.1751%0.0571-0.0568
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3632-0.3019%0.3643-0.3614
MXN MXNPeso-ul mexican0.2030-0.6363%0.2043-0.2015
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8080-0.3407%2.8176-2.8062
RSD RSDDinarul sarbesc0.0393-0.2538%0.0394-0.0393
UAH UAHHryvna ucraineana0.1470-0.5413%0.1478-0.1476
ZAR ZARRandul sud-african0.2890+0.7671%0.2868-0.2843

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________