Septembrie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-09-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Sep. Evolutie 20 Sep. 19 Sep.
EUR EUREuro4.6559+0.086%4.6519-4.6524
USD USDDolar SUA3.9517-0.5687%3.9743-3.9764
XAU XAUgramul de aur153.4508-0.1804%153.7281-153.8126
AUD AUDDolar australian2.8801-0.3115%2.8891-2.8832
BGN BGNLeva bulgareasca2.3806+0.0883%2.3785-2.3788
CAD CADDolar canadian3.0614-0.5845%3.0794-3.0701
CHF CHFFranc elvetian4.1351+0.53%4.1133-4.1141
CZK CZKCoroana ceha0.1822+0.1099%0.1820-0.1830
DKK DKKCoroana daneza0.6242+0.0802%0.6237-0.6237
EGP EGPLira egipteana0.2206-0.541%0.2218-0.2216
GBP GBPLira sterlina5.2123-0.7275%5.2505-5.2395
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4386+0.0278%1.4382-1.4389
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5050-0.9971%3.5403-3.5396
MDL MDLLeu moldovenesc0.2364-0.2532%0.2370-0.2372
NOK NOKCoroana norvegiana0.4852+0.0619%0.4849-0.4873
PLN PLNZlot polonez1.0851+0.1384%1.0836-1.0836
RUB RUBRubla ruseasca0.0595-0.6678%0.0599-0.0593
SEK SEKCoroana suedeza0.4496+0%0.4496-0.4477
TRY TRYLira turceasca0.6306-1.0824%0.6375-0.6305
XDR XDRDST5.5550-0.3838%5.5764-5.5773
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0759-0.573%1.0821-1.0826
BRL BRLRealul brazilian0.9692+0.7589%0.9619-0.9558
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5774-0.3968%0.5797-0.5802
INR INRRupia indiana0.0547-0.5455%0.0550-0.0546
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3541+0%0.3541-0.3545
MXN MXNPeso-ul mexican0.2093-1.3201%0.2121-0.2120
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.6455-0.0831%2.6477-2.6285
RSD RSDDinarul sarbesc0.0394+0.2545%0.0393-0.0393
UAH UAHHryvna ucraineana0.1409-0.5646%0.1417-0.1415
ZAR ZARRandul sud-african0.2773+0.9465%0.2747-0.2698

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________