Iunie 02

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-06-30. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 30 Iun. Evolutie 29 Iun. 26 Iun.
EUR EUREuro4.4735-0.4362%4.4931-4.4577
USD USDDolar SUA3.9969-1.2355%4.0469-3.9783
XAU XAUgramul de aur151.4504-1.1691%153.2420-150.2526
AUD AUDDolar australian3.0695-0.8784%3.0967-3.0597
BGN BGNLeva bulgareasca2.2872-0.4396%2.2973-2.2792
CAD CADDolar canadian3.2265-1.526%3.2765-3.2177
CHF CHFFranc elvetian4.3021-0.5318%4.3251-4.2647
CZK CZKCoroana ceha0.1641-0.5455%0.1650-0.1640
DKK DKKCoroana daneza0.5996-0.4483%0.6023-0.5975
EGP EGPLira egipteana0.5238-1.2443%0.5304-0.5217
GBP GBPLira sterlina6.2896-1.0244%6.3547-6.2630
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4201-0.7478%1.4308-1.4273
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.2659-0.7868%3.2918-3.2218
MDL MDLLeu moldovenesc0.2151+0.233%0.2146-0.2123
NOK NOKCoroana norvegiana0.5096-0.527%0.5123-0.5102
PLN PLNZlot polonez1.0671-0.4478%1.0719-1.0684
RUB RUBRubla ruseasca0.0719-1.5068%0.0730-0.0722
SEK SEKCoroana suedeza0.4854-0.1645%0.4862-0.4819
TRY TRYLira turceasca1.4877-1.0838%1.5040-1.4966
XDR XDRDST5.6235-0.911%5.6752-5.5963
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0882-1.2343%1.1018-1.0832
BRL BRLRealul brazilian1.2788-0.8605%1.2899-1.2723
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6446-1.1046%0.6518-0.6407
INR INRRupia indiana0.0628-0.7899%0.0633-0.0626
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3578-0.6663%0.3602-0.3552
MXN MXNPeso-ul mexican0.2550-1.3921%0.2586-0.2561
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7031-2.2175%2.7644-2.7324
RSD RSDDinarul sarbesc0.0372+0%0.0372-0.0371
UAH UAHHryvna ucraineana0.1903-1.2455%0.1927-0.1894
ZAR ZARRandul sud-african0.3270-0.9091%0.3300-0.3284

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online