Aprilie 24

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-04-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Apr. Evolutie 20 Apr. 18 Apr.
EUR EUREuro4.5441+0.0749%4.5407-4.5188
USD USDDolar SUA4.2456+0.6591%4.2178-4.2404
XAU XAUgramul de aur174.8019+0.7884%173.4346-175.4318
AUD AUDDolar australian3.1984+0.8577%3.1712-3.1979
BGN BGNLeva bulgareasca2.3234+0.0775%2.3216-2.3105
CAD CADDolar canadian3.1532+0.8217%3.1275-3.1761
CHF CHFFranc elvetian4.2498+0.2713%4.2383-4.2281
CZK CZKCoroana ceha0.1687+0.0593%0.1686-0.1689
DKK DKKCoroana daneza0.6110+0.0819%0.6105-0.6075
EGP EGPLira egipteana0.2346+0.9466%0.2324-0.2343
GBP GBPLira sterlina5.4336+0.362%5.4140-5.3125
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4501+0.0621%1.4492-1.4448
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.8907+0.5817%3.8682-3.9012
MDL MDLLeu moldovenesc0.2191-0.1822%0.2195-0.2203
NOK NOKCoroana norvegiana0.4921-0.0609%0.4924-0.4962
PLN PLNZlot polonez1.0642-0.0282%1.0645-1.0661
RUB RUBRubla ruseasca0.0754+0.6676%0.0749-0.0755
SEK SEKCoroana suedeza0.4721+0%0.4721-0.4714
TRY TRYLira turceasca1.1661+0.3528%1.1620-1.1494
XDR XDRDST5.7877+0.446%5.7620-5.7648
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1559+0.6618%1.1483-1.1545
BRL BRLRealul brazilian1.3485+0.7095%1.3390-1.3685
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6166+0.6201%0.6128-0.6158
INR INRRupia indiana0.0657+0.6126%0.0653-0.0656
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3737+0.7006%0.3711-0.3694
MXN MXNPeso-ul mexican0.2252+0.5357%0.2240-0.2288
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.9757+0.5848%2.9584-2.9771
RSD RSDDinarul sarbesc0.0368+0%0.0368-0.0365
UAH UAHHryvna ucraineana0.1573+0.7042%0.1562-0.1571
ZAR ZARRandul sud-african0.3222+0.4364%0.3208-0.3166

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online