Iunie 28

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-06-27. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 27 Iun. Evolutie 26 Iun. 23 Iun.
EUR EUREuro4.5630-0.2252%4.5733-4.5673
USD USDDolar SUA4.0522-0.9387%4.0906-4.0905
XAU XAUgramul de aur162.9821-0.2293%163.3566-165.1775
AUD AUDDolar australian3.0840-0.439%3.0976-3.0951
BGN BGNLeva bulgareasca2.3331-0.2224%2.3383-2.3352
CAD CADDolar canadian3.0634-0.7613%3.0869-3.0923
CHF CHFFranc elvetian4.1937-0.2592%4.2046-4.2091
CZK CZKCoroana ceha0.1735-0.4018%0.1742-0.1738
DKK DKKCoroana daneza0.6137-0.2114%0.6150-0.6141
EGP EGPLira egipteana0.2234-0.9313%0.2255-0.2255
GBP GBPLira sterlina5.1664-0.6213%5.1987-5.2034
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4757-0.1894%1.4785-1.4773
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6278-0.9583%3.6629-3.6772
MDL MDLLeu moldovenesc0.2230-0.3129%0.2237-0.2236
NOK NOKCoroana norvegiana0.4786-0.911%0.4830-0.4830
PLN PLNZlot polonez1.0830-0.2579%1.0858-1.0795
RUB RUBRubla ruseasca0.0688-0.7215%0.0693-0.0687
SEK SEKCoroana suedeza0.4664-0.4907%0.4687-0.4675
TRY TRYLira turceasca1.1559-0.7215%1.1643-1.1670
XDR XDRDST5.6059-0.6504%5.6426-5.6423
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1032-0.9428%1.1137-1.1137
BRL BRLRealul brazilian1.2293+0.4576%1.2237-1.2242
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5947-0.5685%0.5981-0.5980
INR INRRupia indiana0.0628-1.1024%0.0635-0.0634
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3563-0.9452%0.3597-0.3596
MXN MXNPeso-ul mexican0.2267-0.5702%0.2280-0.2264
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.9615-0.3533%2.9720-2.9784
RSD RSDDinarul sarbesc0.0376-0.2653%0.0377-0.0376
UAH UAHHryvna ucraineana0.1554-1.0191%0.1570-0.1572
ZAR ZARRandul sud-african0.3145-0.8512%0.3172-0.3163

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online