Ianuarie 20

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-01-20. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 20 Ian. Evolutie 30 Dec. 29 Dec.
EUR EUREuro4.4955-1.0042%4.5411-4.5402
USD USDDolar SUA4.2279-1.7521%4.3033-4.3356
XAU XAUgramul de aur163.0860+1.6461%160.4449-159.8884
AUD AUDDolar australian3.1792+2.2448%3.1094-3.1262
BGN BGNLeva bulgareasca2.2985-1.0035%2.3218-2.3214
CAD CADDolar canadian3.1638-0.8866%3.1921-3.2102
CHF CHFFranc elvetian4.1918-0.7741%4.2245-4.2374
CZK CZKCoroana ceha0.1663-1.0119%0.1680-0.1682
DKK DKKCoroana daneza0.6046-1.0151%0.6108-0.6107
EGP EGPLira egipteana0.2237-3.8263%0.2326-0.2276
GBP GBPLira sterlina5.1959-1.892%5.2961-5.3167
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4565-0.4239%1.4627-1.4659
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6684-0.4072%3.6834-3.7245
MDL MDLLeu moldovenesc0.2093-3.7259%0.2174-0.2175
NOK NOKCoroana norvegiana0.5001+0%0.5001-0.4994
PLN PLNZlot polonez1.0293+0.2825%1.0264-1.0283
RUB RUBRubla ruseasca0.0707+1.1445%0.0699-0.0721
SEK SEKCoroana suedeza0.4731-0.1899%0.4740-0.4739
TRY TRYLira turceasca1.1059-9.4786%1.2217-1.2273
XDR XDRDST5.7098-1.3306%5.7868-5.8159
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1511-1.7497%1.1716-1.1804
BRL BRLRealul brazilian1.3227+0.0378%1.3222-1.3200
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6147-0.8068%0.6197-0.6236
INR INRRupia indiana0.0620-2.2082%0.0634-0.0637
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3593+0.3351%0.3581-0.3589
MXN MXNPeso-ul mexican0.1927-7.1773%0.2076-0.2092
NZD NZDDolarul neo-zeelandez3.0190+0.8417%2.9938-3.0170
RSD RSDDinarul sarbesc0.0362-1.6304%0.0368-0.0368
UAH UAHHryvna ucraineana0.1541-2.9597%0.1588-0.1591
ZAR ZARRandul sud-african0.3113-0.986%0.3144-0.3171

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online