Iulie 20

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-07-19. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 19 Iul. Evolutie 18 Iul. 17 Iul.
EUR EUREuro4.6549+0.0172%4.6541-4.6572
USD USDDolar SUA4.0128+0.2398%4.0032-3.9685
XAU XAUgramul de aur156.9985-0.2562%157.4017-158.6692
AUD AUDDolar australian2.9496+0.112%2.9463-2.9464
BGN BGNLeva bulgareasca2.3800+0.0168%2.3796-2.3812
CAD CADDolar canadian3.0322+0.2977%3.0232-3.0243
CHF CHFFranc elvetian4.0037+0.06%4.0013-3.9935
CZK CZKCoroana ceha0.1798-0.1666%0.1801-0.1801
DKK DKKCoroana daneza0.6245+0.016%0.6244-0.6248
EGP EGPLira egipteana0.2243+0.1787%0.2239-0.2218
GBP GBPLira sterlina5.2150-0.0268%5.2164-5.2603
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4325-0.2923%1.4367-1.4421
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5498+0.1891%3.5431-3.5318
MDL MDLLeu moldovenesc0.2403+0.924%0.2381-0.2380
NOK NOKCoroana norvegiana0.4866-0.6533%0.4898-0.4909
PLN PLNZlot polonez1.0777-0.2591%1.0805-1.0829
RUB RUBRubla ruseasca0.0632-0.4724%0.0635-0.0635
SEK SEKCoroana suedeza0.4490-0.6417%0.4519-0.4519
TRY TRYLira turceasca0.8298-0.9194%0.8375-0.8198
XDR XDRDST5.6105+0.0464%5.6079-5.5894
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0925+0.2386%1.0899-1.0804
BRL BRLRealul brazilian1.0420-0.1055%1.0431-1.0283
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5919-0.6546%0.5958-0.5940
INR INRRupia indiana0.0581-0.5137%0.0584-0.0581
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3520-0.3962%0.3534-0.3523
MXN MXNPeso-ul mexican0.2108-0.2366%0.2113-0.2096
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7028-0.1515%2.7069-2.7109
RSD RSDDinarul sarbesc0.0395+0.2538%0.0394-0.0395
UAH UAHHryvna ucraineana0.1514-0.4602%0.1521-0.1514
ZAR ZARRandul sud-african0.2985-0.6986%0.3006-0.2994

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________