Ianuarie 29

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-01-29. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 29 Ian. Evolutie 28 Ian. 27 Ian.
EUR EUREuro4.4451-0.3005%4.4585-4.4709
USD USDDolar SUA3.9335+0.1961%3.9258-3.9644
XAU XAUgramul de aur161.4006-0.5265%162.2549-162.8549
AUD AUDDolar australian3.0695-1.6375%3.1206-3.1499
BGN BGNLeva bulgareasca2.2727-0.3027%2.2796-2.2859
CAD CADDolar canadian3.1375-0.5263%3.1541-3.1770
CHF CHFFranc elvetian4.2748-2.026%4.3632-4.4269
CZK CZKCoroana ceha0.1598-0.1874%0.1601-0.1609
DKK DKKCoroana daneza0.5971-0.3006%0.5989-0.6003
EGP EGPLira egipteana0.5182-1.3892%0.5255-0.5329
GBP GBPLira sterlina5.9566-0.2194%5.9697-5.9751
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4229-0.5452%1.4307-1.4314
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.3372+0.045%3.3357-3.3565
MDL MDLLeu moldovenesc0.2193-1.1717%0.2219-0.2243
NOK NOKCoroana norvegiana0.5051-0.5513%0.5079-0.5088
PLN PLNZlot polonez1.0490-0.3988%1.0532-1.0587
RUB RUBRubla ruseasca0.0569-2.5685%0.0584-0.0585
SEK SEKCoroana suedeza0.4769-0.7492%0.4805-0.4794
TRY TRYLira turceasca1.6364-1.564%1.6624-1.6779
XDR XDRDST5.5413-0.0343%5.5432-5.5771
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0709+0.1965%1.0688-1.0793
BRL BRLRealul brazilian1.5267+0.0459%1.5260-1.5345
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6297+0.2228%0.6283-0.6350
INR INRRupia indiana0.0637-0.4687%0.0640-0.0646
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3585-1.1034%0.3625-0.3675
MXN MXNPeso-ul mexican0.2664-0.6711%0.2682-0.2710
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8644-2.2155%2.9293-2.9470
RSD RSDDinarul sarbesc0.0360-0.277%0.0361-0.0362
UAH UAHHryvna ucraineana0.2519+0.3986%0.2509-0.2536
ZAR ZARRandul sud-african0.3391-0.3233%0.3402-0.3427

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online