Mai 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-05-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Mai. Evolutie 19 Mai. 18 Mai.
EUR EUREuro4.5600-0.0351%4.5616-4.5729
USD USDDolar SUA4.0774-0.2056%4.0858-4.1140
XAU XAUgramul de aur164.7405+0.1311%164.5248-166.8745
AUD AUDDolar australian3.0393-0.1019%3.0424-3.0528
BGN BGNLeva bulgareasca2.3315-0.0343%2.3323-2.3381
CAD CADDolar canadian3.0159+0.276%3.0076-3.0111
CHF CHFFranc elvetian4.1875+0.043%4.1857-4.1971
CZK CZKCoroana ceha0.1720+0.1747%0.1717-0.1711
DKK DKKCoroana daneza0.6125-0.0816%0.6130-0.6145
EGP EGPLira egipteana0.2258+0.0443%0.2257-0.2270
GBP GBPLira sterlina5.2949-0.3669%5.3144-5.3635
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4772+0.3192%1.4725-1.4748
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6634-0.0191%3.6641-3.7292
MDL MDLLeu moldovenesc0.2220+0.0451%0.2219-0.2222
NOK NOKCoroana norvegiana0.4868+0.1852%0.4859-0.4844
PLN PLNZlot polonez1.0875+0.3044%1.0842-1.0824
RUB RUBRubla ruseasca0.0719+0.419%0.0716-0.0710
SEK SEKCoroana suedeza0.4670+0.1931%0.4661-0.4683
TRY TRYLira turceasca1.1440+0.8018%1.1349-1.1302
XDR XDRDST5.6314-0.1578%5.6403-5.6768
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1101-0.2068%1.1124-1.1201
BRL BRLRealul brazilian1.2533+3.382%1.2123-1.3114
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5916-0.2697%0.5932-0.5969
INR INRRupia indiana0.0631+0%0.0631-0.0634
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3650+0.1097%0.3646-0.3648
MXN MXNPeso-ul mexican0.2185+0.3214%0.2178-0.2146
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8359+0.7103%2.8159-2.8478
RSD RSDDinarul sarbesc0.0371+0%0.0371-0.0372
UAH UAHHryvna ucraineana0.1547-0.1935%0.1550-0.1557
ZAR ZARRandul sud-african0.3091+0.5203%0.3075-0.3030

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online