Iulie 28

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-07-27. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 27 Iul. Evolutie 26 Iul. 25 Iul.
EUR EUREuro4.5656+0.0614%4.5628-4.5617
USD USDDolar SUA3.8936-0.7949%3.9248-3.9136
XAU XAUgramul de aur158.0519+0.4982%157.2684-157.5803
AUD AUDDolar australian3.1210+0.5866%3.1028-3.1040
BGN BGNLeva bulgareasca2.3343+0.0557%2.3330-2.3324
CAD CADDolar canadian3.1304-0.2454%3.1381-3.1268
CHF CHFFranc elvetian4.0643-0.8901%4.1008-4.1301
CZK CZKCoroana ceha0.1752-0.057%0.1753-0.1753
DKK DKKCoroana daneza0.6140+0.0652%0.6136-0.6134
EGP EGPLira egipteana0.2172-0.7313%0.2188-0.2185
GBP GBPLira sterlina5.1158+0.1115%5.1101-5.0963
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4944+0.2818%1.4902-1.4927
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.4979-0.305%3.5086-3.5124
MDL MDLLeu moldovenesc0.2163+0.1389%0.2160-0.2160
NOK NOKCoroana norvegiana0.4921+0.2444%0.4909-0.4898
PLN PLNZlot polonez1.0719+0.0934%1.0709-1.0718
RUB RUBRubla ruseasca0.0656+0.1527%0.0655-0.0653
SEK SEKCoroana suedeza0.4760-0.1678%0.4768-0.4774
TRY TRYLira turceasca1.1031+0.1453%1.1015-1.0979
XDR XDRDST5.4775-0.3837%5.4986-5.4895
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0601-0.7861%1.0685-1.0655
BRL BRLRealul brazilian1.2404+0.2749%1.2370-1.2440
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5779-0.5507%0.5811-0.5797
INR INRRupia indiana0.0607-0.4918%0.0610-0.0608
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3493-0.3708%0.3506-0.3504
MXN MXNPeso-ul mexican0.2215+0.1809%0.2211-0.2201
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.9309+0.58%2.9140-2.9068
RSD RSDDinarul sarbesc0.0379+0.2646%0.0378-0.0378
UAH UAHHryvna ucraineana0.1509-0.8541%0.1522-0.1517
ZAR ZARRandul sud-african0.3017+0.2992%0.3008-0.3004

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online