Decembrie 16

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-12-15. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 15 Dec. Evolutie 14 Dec. 13 Dec.
EUR EUREuro4.6346+0.0302%4.6332-4.6327
USD USDDolar SUA3.9285+0.2552%3.9185-3.9431
XAU XAUgramul de aur158.8245+0.3578%158.2582-157.3742
AUD AUDDolar australian3.0149+0.4732%3.0007-2.9803
BGN BGNLeva bulgareasca2.3697+0.0295%2.3690-2.3687
CAD CADDolar canadian3.0804+0.9405%3.0517-3.0632
CHF CHFFranc elvetian3.9729+0.2195%3.9642-3.9757
CZK CZKCoroana ceha0.1804+0%0.1804-0.1805
DKK DKKCoroana daneza0.6226+0.0321%0.6224-0.6224
EGP EGPLira egipteana0.2199+0.3651%0.2191-0.2210
GBP GBPLira sterlina5.2711+0.0759%5.2671-5.2626
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4767+0.1424%1.4746-1.4733
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5016+0.7597%3.4752-3.4772
MDL MDLLeu moldovenesc0.2275-0.5682%0.2288-0.2277
NOK NOKCoroana norvegiana0.4742-0.2314%0.4753-0.4716
PLN PLNZlot polonez1.0989+0.1276%1.0975-1.0985
RUB RUBRubla ruseasca0.0667-0.1497%0.0668-0.0667
SEK SEKCoroana suedeza0.4662-0.1713%0.4670-0.4675
TRY TRYLira turceasca1.0163-0.4506%1.0209-1.0248
XDR XDRDST5.5552+0.2056%5.5438-5.5605
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0696+0.2625%1.0668-1.0735
BRL BRLRealul brazilian1.1755-0.7011%1.1838-1.1923
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5945+0.2699%0.5929-0.5956
INR INRRupia indiana0.0613+0.6568%0.0609-0.0612
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3603+0.1947%0.3596-0.3612
MXN MXNPeso-ul mexican0.2053-0.1945%0.2057-0.2056
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7598+0.7116%2.7403-2.7351
RSD RSDDinarul sarbesc0.0389+0.2577%0.0388-0.0388
UAH UAHHryvna ucraineana0.1420-0.6298%0.1429-0.1446
ZAR ZARRandul sud-african0.2943+1.2036%0.2908-0.2886

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online