Decembrie 09

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-12-08. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 08 Dec. Evolutie 06 Dec. 05 Dec.
EUR EUREuro4.5020+0.0267%4.5008-4.5027
USD USDDolar SUA4.1722-0.1436%4.1782-4.2303
XAU XAUgramul de aur157.7014+0.2382%157.3266-158.3796
AUD AUDDolar australian3.1256+0.5728%3.1078-3.1391
BGN BGNLeva bulgareasca2.3018+0.0217%2.3013-2.3022
CAD CADDolar canadian3.1558+0.1364%3.1515-3.1745
CHF CHFFranc elvetian4.1514+0.053%4.1492-4.1705
CZK CZKCoroana ceha0.1665+0.0601%0.1664-0.1665
DKK DKKCoroana daneza0.6052+0.0331%0.6050-0.6053
EGP EGPLira egipteana0.2299-1.0757%0.2324-0.2357
GBP GBPLira sterlina5.2983-0.5985%5.3302-5.3786
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4334+0.1817%1.4308-1.4364
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6787+0.3985%3.6641-3.7017
MDL MDLLeu moldovenesc0.2081+0.0481%0.2080-0.2088
NOK NOKCoroana norvegiana0.4989-0.24%0.5001-0.5016
PLN PLNZlot polonez1.0121+1.291%0.9992-1.0030
RUB RUBRubla ruseasca0.0659+0.6107%0.0655-0.0664
SEK SEKCoroana suedeza0.4613+0.6985%0.4581-0.4600
TRY TRYLira turceasca1.2413+4.425%1.1887-1.1980
XDR XDRDST5.6817-0.0844%5.6865-5.7332
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1359-0.1407%1.1375-1.1517
BRL BRLRealul brazilian1.2333+0.9991%1.2211-1.2172
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6067-0.0988%0.6073-0.6143
INR INRRupia indiana0.0620+0.813%0.0615-0.0620
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3596+0.7283%0.3570-0.3605
MXN MXNPeso-ul mexican0.2053+0.835%0.2036-0.2049
NZD NZDDolarul neo-zeelandez3.0061+0.9368%2.9782-2.9960
RSD RSDDinarul sarbesc0.0365+0%0.0365-0.0365
UAH UAHHryvna ucraineana0.1618+0.9988%0.1602-0.1622
ZAR ZARRandul sud-african0.3067+0.0653%0.3065-0.3053

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner:

Anunturi Online